Головна>>Covid-19>>COVID-19. Не панікуємо!

Змішане навчання

  • Запрошуємо на навчання
  • Останні новини

Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування
запрошує на навчання:

робітничі професії (безкоштовно):

Після 9-ти класів:

  • Швачка. Кравець
  • Перукар (перукар-модельєр). Візажист


Після 11-ти класів:


  • Кравець. Закрійник
  • Візажист. Перукар (перукар-модельєр)
  • Візажист. Візажист-стиліст
  • Агент з організації туризму. Адміністратор
  • Флорист

фаховий молодший бакалавр (безкоштовно):

  • Технології легкої промисловості
  • Дизайн (Перукарське мистецтво та декоративна косметика)


Платні курси (для всіх бажаючих):

  • Перукар
  • Перукар (перукар-модельєр)

 
Детальніше

Змішане навчання

15-01-2024 Новини

Шановні здобувачі освіти! Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування розпочинає 2023-2024 навчальний рік у змішаному форматі. До вашої уваги розклад занять та таблиця, яка містить всі навчальні матеріали по предметам/дис...

Далі...

Профілактика дорожньо-транспортного трав…

26-04-2024 Новини

Профілактика дорожньо-транспортного травматизму

25 квітня з метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму в рамках Тижня знань основ безпеки життєдіяльності в Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування проведені тренінги з Правил дорожнього руху зі здобу...

Далі...

Як захиститись від вірусних інфекцій?
Алгоритм дії під час COVID-19.
Організація особистого простору під час карантину.
Інформаційна гігієна: піклуватися не треба панікувати.
Чи є життя після коронавірусу?

Як захиститись від вірусних інфекцій?

 Як захиститись від вірусних інфекцій?

Алгоритм дії під час COVID-19

Алгоритм дії під час COVID-19Сьогодні пандемія коронавірусу викликає "психологічну епідемію".

Що відбувається? Через недостатність інформації, її негативний зміст, фокусування уваги на коронавірусі у людей росте масовий страх та відчуття паніки. В подібних загрозливих ситуаціях психіка людини відключає критичне мислення та здоровий глузд і людина поводиться, опираючись лише на свої емоції. Що робити?

  1. Не панікуйте та беріть відповідальність лише за те, що ви можете контролювати. Цілком НОРМАЛЬНО, в даній ситуації, засмучуватись, тривожитись, боятись.
  2. Обов'язково перевіряйте інформацію, яку отримуєте. Сьогодні досить часто розповсюджується фейкова інформація, яка масово розсилається всім у особисті повідомлення, групи у "вайбері", сторінки у соціальних мережах тощо.
  3. Обмежте час перебування в інтернеті та соціальних мережах.
  4. Сплануйте режим власного дня та режим дня ваших близьких. Це надасть змогу відволіктися від ситуації, що склалася, виконувати певну роботу та жити у відповідному режимі.
  5. Саме зараз настав той час, коли можна прочитати книгу, яку ви відклали на полицю, пройти відеокурси, які вас цікавлять, опанувати комп'ютерні програми для дистанційної роботи та навчання.
  6. Обов'язково спілкуйтесь із близькими та друзями в режимі телефонного зв'язку, відеочатах тощо. Намагайтесь не обговорювати коронавірус, але говоріть про свої почуття та тривоги.
  7. Будьте готові до того, що офіційна інформація, яку ви отримали, через годину може змінитися на іншу. Це пов'язано із тим, що в подібній ситуації держава та влада намагається якнайкраще вирішити ситуацію, що склалася. Однак, нова інформація та дані, можуть повністю змінити план дій.
  8. Будьте ввічливими до людей на вулицях, в супермаркетах, громадському транспорті тощо та не включайтесь у конфлікти.
  9. Дотримуйтесь здорового способу життя, включайте в режим дня фізичну активність та не боріться із негативними емоціями алкоголем, палінням та іншими шкідливими речовинами.
  10. Не соромтеся та звертайтеся до психологів у режимі онлайн. При онлайн-консультуванні можливо надати якісну та ефективну психологічну допомогу.

Організація особистого простору під час карантину

Організація особистого простору під час карантинуКожна людина повинна мати особистий простір у якому діють лише її правила та де вона зможе відпочити, поповнити ресурси, зайнятися улюбленою справою або ж просто усамітнитися від оточуючих. Це може бути окрема кімната, зонований простір або ж просто "ваше" місце, де ви є "господарем". Однак, що робити, коли під час карантину вся родина знаходиться вдома і ви не маєте змоги побути наодинці із собою або ж попрацювати? Необхідно створювати свій психологічний особистісний простір. Як це зробити?

  1. Визначте місце (або кімнату) де ви будете працювати (навчатися) та місце, де ви будете відпочивати і повідомте про них близьких. Це дозволить вам переключатися з роботи на відпочинок і навпаки. Більш того, ваша родина, знаючи "вашу територію", буде намагатися вас не турбувати.
  2. Робіть ритуали збирання на роботу або навчання: все те, що ви зазвичай робите, перед тим як піти працювати або навчатися. Це застеляння ліжка, ранкові ритуали гігієни, сніданок, вдягання тощо. Вони сприятимуть скорішому включенню у діяльність та налаштуванню на роботу.
  3. Складіть розклад дня для себе та своїх рідних. Це допоможе зайняти всіх справами та вбереже від вторгнення родини у ваш особистий простір.
  4. Коли ви будете працювати (навчатися) або відпочивати, домовляйтеся із рідними, щоб вони вас не турбували. Чіткі правила та прохання зекономлять купу часу та нервів.
  5. У розкладі дня обов'язково розмежуйте та вкажіть час, який кожен член родини буде проводити наодинці та разом із сім'єю.

Пам'ятайте головне, особистий простір потрібно створювати, його треба поважати та про нього необхідно піклуватися!

Інформаційна гігієна: піклуватися не треба панікувати

Інформаційна гігієна: піклуватися не треба панікуватиКожен з нас починає свій день у ванній кімнаті: вмитися або прийняти душ, почистити зуби, причесатися – ранкові ритуали, які батьки виховували у нас ще з дитинства і без яких ми не можемо уявити наше повсякденне життя. Однак, сьогодні ми поговоримо про дещо іншу гігієну - інформаційну. В умовах карантину вона стала актуальною як ніколи.

Хто із вас, тільки прокинувшись, вмикає телевізор або інтернет, щоб передивитися, а що ж сталося за той час, поки він спав? Хто просиджує годинами в інтернеті, переглядаючи стрічку новин і шукаючи інформацію про кількість хворих та інший негатив, пов'язаний з коронавірусом? Хто настільки захоплюється інформацією та новинами, що забуває про повсякденні і побутові справи? Якщо ви пізнали себе, тоді ці п'ять порад для вас!

Отже, що робити для того, щоб сформувати інформаційну гігієну та пережити негативний інформаційний потік в період карантину.

  1. Обмежте свій інформаційний простір. Самі встановіть той період часу, який ви будете приділяти новинам: півгодини, година... Але стежте, щоб цього часу не було надто багато!
  2. Фокусуйтеся на позитивній інформації та новинах. Концентруйте увагу не стільки на поганих новинах, скільки на тому хорошому та позитивному, що відбувається.
  3. Читайте більше книжок. Це можуть бути книжки за фахом вашої діяльності, наукова література, фантастика, пригодницькі романи тощо.
  4. Обмежте спілкування з тими, хто викликає у вас негативні емоції та пригнічення. Не будьте психологом для всіх. Спочатку попіклуйтеся про себе.
  5. Розвивайте власну медіаграмотність. Ставтеся критично до інформації, аналізуйте, перевіряйте та не поширюйте її, якщо не впевнені у достовірності. Пам'ятайте, в період глобальних криз розповсюджуються фейкові новини, які викликають ще більше негативу та пригніченості.

Чи є життя після коронавірусу?

Чи є життя після коронавірусу?Мало хто із нас замислюється над тим, що коронавірус вражає не тільки організм людини, але і її психічну сферу. І якщо тіло сформувало імунітет, хоча відголоски хвороби будуть відчуватися ще довго, то психологічні наслідки можуть супроводжувати або, навіть, змінювати людину. Дослідження показують, що майже 25% тих, хто перехворіли на коронавірус, відчували значну тривогу і депресію під час ізоляції. У 37,5% відмічали клінічні показники загальної тривожності, депресії, а тривога з приводу здоров'я - страх розвитку серйозного захворювання, незважаючи на запевнення медичних фахівців, – була клінічно визнана майже у 15%. На жаль, суспільство не було готове до пандемії в медичному плані, що вже говорити про психологічний аспект.

Виникає питання: як ми можемо допомогти нашим близьким і знайомим, які перехворіли на коронавірус?

  1. Не вішайте ярликів "хворий на ковід" або "перехворівший на ковід". Ми ж не кажемо на інших "той хто перехворів ангіною", "у кого видалили апендицит", "той, кому зробили операцію на серці". Ковід – це хвороба, якою ніхто не планував хворіти. Тому не треба сприймати людину скрізь призму цього захворювання.
  2. Більше спілкуйтеся, включайтеся у спільну діяльність, намагайтеся бувати серед інших людей з тими, хто подолав хворобу. Ізоляція дуже вплинула на соціальні зв'язки того, хто перехворів: спілкування звузилося і перемістилося у онлайн-простір або простір телефонного зв'язку. Людина відмежувалася від соціуму і зараз їй необхідно відновлювати ці зв'язки.
  3. Терпимо ставтеся до змін емоційного стану та настрою того, хто перехворів. Багато хто відмічає, що став більш агресивним, тривожним, емоційно пригніченим. Скоріше за все, це наслідки перенесеної хвороби. Дайте людям час на відновлення фізичних та емоційних ресурсів.
  4. Толерантно реагуйте на "прогалини" у роботі. Після коронавірусу дезорганізуються психічні процеси особистості: людина стає менш уважною, забуває деякі речі або аспекти, потребує більше часу на обдумування.
  5. Емоційно підтримуйте. Правду кажуть: "Хто не перехворів – не зрозуміє, а хто зіткнувся із хворобою - підтримає". Підтримуйте тих, хто подолав коронавірус всіма можливими способами. Адже, ми ще не знаємо, які фізичні та психологічні наслідки залишаться після перенесення хвороби і як вони вплинуть на життя людини.

І головне: БУДЬТЕ ЗДОРОВІ – ФІЗИЧНО І ПСИХОЛОГІЧНО!

Виправлення помилок

Якщо ви знайшли помилку на сайті, будь ласка виділіть її та натисніть сполучення клавіш, Ctrl+Enter.

Система Orphus

Послуги

poslugy

При повному або частковому використанні матеріалів
обов'язкове активне гіперпосилання на сайт ЧВПУ
побутового обслуговування:http://4vpupo.org.ua
Адреса:
14037, м.Чернігів,
вул. Козацька, 11а
Email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел: (0462) 72-40-88
Зворотній зв'язок
Чернігівське вище професійне училище
побутового обслуговування

© 2006-2024. Всі права захищено

Green Red Blue